MICHALDOBES.COM

Jeřáb popelavý - Tour de Grus 2016

12.01.2017 , zobrazeno: 1166x


Je to bezmála rok, co jsme s Karlem vyrazili jednu únorovou sobotu za focením muflonů v Českém středohoří. Cestou jsme odbočili zkontrolovat doporučenou lokalitu, zda už na ni náhodou na sklonku zimy nedorazili jeřábi popelaví (Grus grus). Předchozí den večer jsem totiž od známého dostal typ na místo jejich pravidelného výskytu. Dva nebo tři páry jeřábů jsme ten den nakonec našli a pořídili i několik prvních fotek. To nás navnadilo natolik, že mufloni šli na druhou kolej, a my grusům následně věnovali větší množství víkendových výjezdů, na kterých nás občas doprovázel i náš kamarád Vláďa.

Nutno říci, že nás jeřábi pokaždé slušně školili. Povětšinou si drželi dostatečný odstup, bohužel na vzdálenost větší, než by se hodilo pro lepší focení. Byly to vesměs birdwatcherské výlety. Kloudných fotek málo, a když už, tak spíš dokumentačního typu. Taktika pomalého přibližování k jeřábům se nám moc neosvědčila, a tak přišlo na řadu několikahodinové čekání v úkrytech na dalších, již námi objevených lokalitách v okolí té první. Musím říct, že celodenní sezení či ležení v chladu a vlhku zimního mokřadu není žádný med a tělo dostává slušně zabrat. Stejně tak brodění se skoro třímetrovým rákosem po kolena v ledové vodě nebylo nic příjemného. Nakonec se přece jen pár fotek povedlo a já doufám, že si tu koketerii s jeřáby letos opět zopakujeme.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook Twitter Twitter Digg Digg

Zanechat vzkaz

Jméno: *
E-mail:
Text: *
Napsáno je a zbývá    znaků

Vložené komentáře

Michal - 20.01.2017 (23:19)
Díky Vám všem ☺️ Zážitků z těch výletů za nimi mám dost, je na co vzpomínat...
Andy - 20.01.2017 (08:24)
Velmi zdařilé, ta černobílá jim prostě sluší! Už se těším na reportáž z Japonska :-)
Ivana Krausová - 19.01.2017 (09:28)
Také zdravím v novém roce. Fotografové byli na svém lovu i tentokrát velmi úspěšní, fotky jsou krásné. Přiměly mě zjistit si o jeřábu popelavém něco bližšího. Přeji nezapomenutelné Japonsko. Díky Ivana:-))
František MIksch - 19.01.2017 (06:09)
Zdravím v novém roce a opět se opakuji, je to paráda. Ta dvojice hlídající opačné směry pochopila, že mají pózovat, Je to krásné je pozorovat na obloze. Tak přeji krásné zážitky v Japonsku. F.Miksch